هایفو بهتر است یا آراف فرکشنال؟
پوست ما با گذشت زمان دچار تغییراتی می‌شود. عوامل محیطی و بالا رفتن سن همه و همه بر پوست ما تاثیرات می‌گذارند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب، پاک نکردن آرایش و یا خوابیدن با آرایش یا ترکاندن جوش‌های روی صورت می‌تواند باعث آسیب رسیدن به پوست، باقی ماندن جای زخم و تغییر رنگ پوست شود. امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و علم روشهای مختلفی جهت رفع عارضه‌های پوستی بدون درد و راحت جهت جوانسازی و لیفت پوست وجود دارد، روش‌هایی مثل: میکرونیدلینگ، آر اف فرکشنال، هایفو مزوتراپی، لیزر زیبایی و … که گاه سر درگمی بیماران را ایجاد میکنند اما کدام یک از این روش ها بهتر است ؟!
در این مقاله به بررسی دو مورد از روش های جوان سازی پوست به صورت دقیق و تخصصی می‌پردازیم
 
 
RF-Fractional Radio Frequency مزیت و فواید آر اف فرکشنال
RF-Fractional Radio Frequency مزیت و فواید آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال چیست | اراف فرکشنال چه کاربردی دارد؟

از راه های بسیار موثر جوانسازی پوست استفاده از آراف فرکشنال یا آر اف میکرونیدلینگ می باشد که در این تکنیک دیگر از امواج مضر نوری استفاده نشده و امواج R F Fractional جایگزین آن خواهد شد در انجام آر اف یا فرکانس رادیویی ، اپیدرم پوست آسیبی نخواهد دید و حرارت دستگاه فقط در قسمت عمقی پوست اثر می گذارد . دستگاه آراف یکی از بهترین و بی خطر ترین راهها برای جوانسازی پوست می باشد که نسبت به دستگاهها و روش های دیگر ۳ برابر تاثیر گذاری بیشتری را دارا می باشد آراف ها با تحریک کلاژن سازها و ترمیم کلاژن ها باعث سفت شدن پوست می شود و به نوع دیگری فرآیند بازسازی پوست را در جریان می سازند. فرکشنال یا RF Microneedling زمان را برای ما کوتاه تر کرده است که علاوه بر آن دقت را بالا برده است این تکنیک برای تمامی نوع های پوست و با هر آسیب سطحی قابل انجام است و محدودیت خاصی ندارد در نتیجه دایره فعالیت خود را نسبت به روش های مشابه دو برابر کرده است. شما می توانید پس از انجام جوانسازی پوست توسط دستگاه ار اف فرکشنال از موارد آرایشی و … نیز استفاده کنید
 
 
The most important uses of RF-Fractional
The most important uses of RF-Fractional

مهم ترین کاربردها و مشخصه‌های روش آر اف

رفع جای جوش و جای زخم
بهبود و درمان ترک‌های پوست
لایه‌برداری و جوانسازی پوست صورت
درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل
لیفت و بالا کشیدن پوست در تمامی نواحی بدن
بهبود روزاسه و رگ‌های نمایان در زیر پوست صورت
جوانسازی پوست دست و رفع لکه‌های قهوه‌ای روی دست
بهبود رنگ و بافت پوست:رمان مشکلات مربوط به بافت پوست و منافذ بزرگ پوست
رفع زائده‌های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه‌های پوستی و روشن کردن پوست صورت
درمان و رفع چروک صورت، چروک دور چشم و افتادگی و شل‌ شدگی پوست
رفع تمام ناهمواری‌ها و زوائد پوست + نرم شدن و صاف شدن سطح پوست
درمان ترشح بیش از حد چربی پوست و درمان منافذ باز پوستی
 
 
The most important benefits of RF-Fractional
The most important benefits of RF-Fractional

فواید و مهم ترین مزایای آر اف فرکشنال

مهمترین مزیت آر اف این است که انرژی دقیقاً به درم داده میشود. به همین دلیل به لایه سطحی پوست هیچ آسیبی نمیرسد و فقط پوست ۲۴ الی ۴۸ ساعت ممکن است قرمز باشد. این مزیت همچنین باعث میشود که این عمل در افراد با پوست سبزه هم قابل انجام باشد و در فصول گرم سال هم قابل انجام باشد. بازگشت سریع به سر کار بدون استراحت نیز از مزایای آر اف است.
 
 
The most important complications of RF-Fractional
The most important complications of RF-Fractional

عوارض آر اف فرکشنال

ممکن است درمان فرکانس رادیویی به دلیل عدم ایجاد آسیب، یک راه مناسب برای مقابله با برخی از مشکلات رایج پوست باشد اما این نیز معایبی دارد. در زیباسازی یا هر نوع درمانی، هیچ روشی کاملا ایمن و بی خطر نیست. هر روشی می تواند عوارض مخصوص به خود را داشته باشد که درجه آن ممکن است کم یا زیاد باشد. از این رو به عوارض آر اف هم باید توجه کرد. درمان RF باعث عوارض جانبی می شود که از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما می توان به راحتی با اقدامات احتیاطی مناسب مانع از ایجاد این عوارض جانبی شد.
البته به این نکته توجه داشته باشید که این عوارض دائمی نبوده و به مرور برطرف می شوند.
 
 •  کمی التهاب و قرمزی روی پوست
 •  تورم ملایم
 •  حساسیت محل درمان
 •  فرورفتگی
 • سوزش صورت
 • حساسیت جزئی
 • خشکی صورت
ممکن است کبودی نیز به عنوان یک عارضه جانبی دیده شود. همانطور که هیچ دو نفر شبیه نیستند علائم و عوارض جانبی RF نیز همانطور که گفته شد در افراد مختلف متفاوت است. کارشناسان توصیه می کنند پس از درمان آر اف از محلول های موضعی پوست استفاده نشود تا احتمال عوارض جانبی کاهش یابد. در این درمان تابش نیز وجود دارد. کارشناسان می گویند این میزان تابش باعث آسیب نمی شود، اما ممکن است بعضی افراد حساس باشند. کسانی که حساس هستند درد را تجربه می کنند. این درمان برای سفت کردن پوست در مقایسه با درمان های دیگر تاثیر بیشتری دارد اما نتیجه این درمان همیشه قابل پیش بینی نیست.
 
 
Number of RF-Fractional treatment sessions
Number of RF-Fractional treatment sessions

تعداد جلسات درمان آر اف فرکشنال

معمولا توصیه می‌شود که بیمار بین 3 تا 5 جلسه، درمان با آر ‌اف فرکشنال را انجام دهد. در صورتی که درمان با آر اف فرکشنال را طی چندین جلسه انجام دهید به نتایج بسیار بهتری خواهید رسید چرا که در متد آر اف صورت ، درهر جلسه درمانی تنها قسمتی از پوست درمان می‌شود و بنابراین برای پوشش دادن تمامی قسمت‌ها نیاز به تکرار پروسه می‌باشد. به همین خاطر انجام حداقل 3 جلسه درمانی با فواصل یک ماهه برای دستیابی مزایای آر اف ضروری است.
 
 
RF-Fractional Price هزینه آر اف فرکشنال
RF-Fractional Price هزینه آر اف فرکشنال

قیمت دستگاه آر اف فرکشنال خانگی

دستگاه آر اف در انواع مختلفی بوده و با توجه به نوع این دستگاه قیمت آن متغیر است! اما قیمت دستگاه آر اف خانگی (سالنی) حدودا از ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد. هزینه آر اف با توجه به محل مورد نظر بدن و ظاهر و نتایج آن، متغیر است.
 
Hifu Therapy مزیت و فواید هایفو تراپی
Hifu Therapy مزیت و فواید هایفو تراپی

دستگاه هایفو چیست | هایفوتراپی چه کاربردی دارد؟

در این روش که روشی غیر جراحی می باشد  با استفاده از اشعه و امواج بالا و نفوذ در لایه های عمیق پوست عمل لیفتینگ انجام شده و جوانسازی، شل شدگی و افتادگی آن اصلاح و ترمیم می شود. دستگاه هایفو با تحریک غیرتهاجمی کلاژن و فیبرهای الاستیک عمقی و افزایش رطوبت پوست چین و چروک و خطوط پوست را از بین می برد. روش هایفوتراپی به طور کارآمد برای پوست صورت، گردن و درجه کم آن برای پوست دور چشم قابل استفاده است. هایفو از افتادگی صورت جلوگیری کرده و فرم صورت را به صورت V حفظ میکند. این روش عمدتا برای کشیدن کامل بافت پوست، چین و چروک، زبری ناشی از پیری و تغییر شکل خطوط روی صورت استفاده می‌شود که به طور موثری باعث تسکین و کشیدگی بافت‌های گردن و ناحیه چشم می‌شود. هایفوتراپی می تواند برای تمام کسانی که دارای افتادگی پوست یا شل شدن ملایم پوست هستند، مفید باشد. امکان استفاده از این روش درمانی برای کل صورت و گردن یا سایر نواحی خاص مورد نیاز وجود دارد. افراد جوان و دارای ظاهر زیبا نیز که به دنبال حفظ زیبایی و تداوم تولید عادی کلاژن طبیعی در بدن خود هستند، می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند.
 
 
The most important uses of Hifu Therapy
The most important uses of Hifu Therapy

مهم ترین کاربردها و مشخصه‌های روش هایفو تراپی

لیفت صورت، فک و چانه
رفع چین و چروک
کاهش چربى صورت
جوانسازی و درخشندگی پوست
لیفت و سفت شدن پوست گونه
کاهش چروک و خطوط عمودی گوشه‌های لب
بهبود خط چانه و رفع غبغب
سفت شدن پوست و لیفت پیشانی
لیفت و بالا کشیدن ابرو
بهبود و صاف شدن بافت پوست
 
 
The most important benefits of Hifu Therapy
The most important benefits of Hifu Therapy

فواید و مهم ترین مزایای هایفوتراپی

تنها به یک جلسه درمانی نیاز دارد. این درمان، لیفت صورت فوری است. نتایج تا شش ماه پس از درمان به بهبودی ادامه خواهند داد و نیاز به هیچ مراقبت‌های بعد از درمانی خاصی وجود ندارد. دوران نقاهت نداشته و شما می‌تواند بلافاصله به کار و زندگی روزمره خود بپردازید. مهمترین ویژگی هایفوتراپی این است که سطح پوست کاملاً سالم و بدون آسیب (دست نخورده)  باقی می‌ماند. پس نیازی به استراحت نداشته و بلافاصله شخص می‌تواند به ادامه فعالیت و کارهای روزانه‌اش بپردازد.
 
 
The most important complications of Hifu Therapy
The most important complications of Hifu Therapy

عوارض هایفو تراپی

بیمار ممکن است پس از درمان افتادگی پوست صورت با مقداری قرمزی و یا ورم مواجه شود و مقداری حس سوزش داشته باشد. این امر قابل تحمل بوده و درد زیادی برای بیمار نخواهد داشت که این علائم طی مدت چند ساعت با استفاده از کمپرس سرد از بین می‌روند. عوارض هر روش درمانی مخصوصا هایفوتراپی
در هر بیماری متفاوت خواهد بود و به واکنش بدن نسبت به هایفوتراپی وابستگی خواهد داشت.
 
 • قرمزی و تورم
 • سوزش صورت
 • حساسیت جزئی
 • احساس گرما و التهاب جزئی
 
 
Number of Hifu Therapy treatment sessions
Number of Hifu Therapy treatment sessions

تعداد جلسات درمان هایفوتراپی

انجام هایفوتراپی در یک جلسه کوتاه یک ساعته انجام می‌شود. بلافاصله بعد از استفاده هایفو می‌توان در محیط کار خود حاضر شد؛ پس فرد استفاده کننده از هایفوتراپی و دستگاه مینی هایفو نیازی به استراحت نداشته و بلافاصله شخص می تواند به ادامه فعالیت و کارهای روزانه‌اش بپردازد.
 
Hifu Therapy Price
هزینه هایفو تراپی Hifu Therapy Price

قیمت دستگاه هایفو خانگی و هایفوتراپی (مینی هایفو)

موضوع مهمی که قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد، این است که چه بخشی از بدن شما نیاز به درمان دارد و چه تعداد جلسات درمان مورد نیاز است . اما اگر قصد استفاده خانگی از دستگاه هایفوتراپی را دارید قیمت دستگاه مینی هایفو (هایفو خانگی) حدودا از ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد.
هزینه هایفوتراپی بستگی به تجهیزات و امکانات درمان و نیز، هزینه پزشکان دارد.
 
 
RF Fractional VS Hifu Therapy آر اف یا هایفو
RF Fractional VS Hifu Therapy آر اف یا هایفو

تصمیم گیری نهایی | هایفو بهتر است یا آر اف ؟

افرادی که درصدد انجام جوانسازی پوست خود می باشند معمولا به گزینه های زیادی جهت انتخاب روش درمانی بر خواهند خورد که انتخاب هر  کدام باید با آگاهی کامل صورت گیرد ، دو روش هایفو و آر اف مهم‌ترین روش های جوانسازی پوست از میان چندین روش متداول می باشند که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و از مزایا و معایب هر یک از آنها با شما صحبت کریدم! حال تصمیم با شماست..
باید دید از اینجا به بعد از نظر شما، برای جوانسازی پوست هایفو بهتر است یا آر اف فرکشنال ؟ در نظر داشته باشید که هایفوتراپی روش جدید لیفت صورت است که درمان آن بطور سرپایی و در یک جلسه انجام می شود و برعکس آر اف که تاثیر تدریجی دارد و در چند جلسه انجام می شود اثر آن سریع است و ماندگاری آن در مقایسه با آر اف طولانی تر است. این روش پاکسازی و جوان سازی پوست (هایفوتراپی) به دلیل نفوذ در ساختارهای عمقی پوست که تنها با جراحی ممکن می باشد و به دلیل عدم آسیب به سطح پوست و به دلیل سرعت زیاد درمانی و لیفت پوست از روش آر اف از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.
عوارض آر اف و هایفو  از امواج آنها  ساطع می گردد و همانطور که قبل‌تر در این مقاله گفته شد تقریبا شبیه هم می باشد، عوارضی مانند سوزش پوست ، حساسیت، التهاب و قرمزی از نتایج به کار گیری این دو روش درمانی جهت جوانسازی می باشد. همچنین این نکته را فراموش نکنید که امواج به کار رفته در روش جوانسازی آر اف عوارض بیشتری نسبت به هایفوتراپی را دارا می‌باشد که ممکن است عوارض نامناسبی برای پوست فرد ایجاد نماید.
 
 
 
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.
 
 
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 • مدیر فروشگاه شفا
 • فروردین ۹, ۱۳۹۸
 • 1536 بازدید

2 دیدگاه برای “آیا هایفو بهتر است یا اراف”

 1. سپاس از مقاله سودمندتون

  اگه میشه بفرمایید تفاوت دستگاه هایفوی سالن های زیبایی با این دستگاهی که در سایت به نام دستگاه خانگی هست چیه؟
  آیا کیفیت و کارایی شون فرق داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید